Jak uczyć bhp - zmiany w 2020

Jak uczyć bhp - zmiany w 2020 czyli Obsługa bhp koleniami. Dzisiaj nie w każdej firmie znajdziemy takiego specjalistę, ponieważ coraz bardziej popularny stał się outsourcing bhp i coraz większa liczba przedsiębiorców decyduje się właśnie na takie r

Dodane: 17-02-2021 05:30
Jak  uczyć bhp - zmiany w 2020

Takie szkolenia są obowiązkowe ale nie

Obsługa bhp

Od wielu lat szkolenie bhp jest obowiązkowe w naszym kraju. W przeszłości w każdej firmie była zatrudniona osoba, która zajmowała się właśnie takimi szkoleniami. Dzisiaj nie w każdej firmie znajdziemy takiego specjalistę, ponieważ coraz bardziej popularny stał się outsourcing bhp i coraz większa liczba przedsiębiorców decyduje się właśnie na takie rozwiązanie.

Wydaje się, że outsourcing ma same plusy. Nie musimy bowiem tworzyć miejsca pracy dla osoby, która będzie przeprowadzać szkolenia bhp w naszej firmie. Takie szkolenia są obowiązkowe, ale nie muszą przecież być przeprowadzane codziennie. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie od czasu do czasu z usług zewnętrznej firmy, która przeprowadzi profesjonalne szkolenie w określonym terminie. Takie rozwiązanie wydaje się też również znacznie tańsze, a to w dzisiejszych czasach także ma bardzo duże znaczenie. W końcu każdy przedsiębiorca chce jak najwięcej zarobić, a obniżenie wydatków może to umożliwić. Warto o tym pomyśleć już teraz.

Takiej firmie będzie bowiem zależeć na

Obsługa bhp

Każdy pracownik powinien wiedzieć jak powinien się zachowywać, żeby nie narażać siebie oraz współpracowników na niebezpieczeństwo. Dlatego właśnie tak ważne są dobrze przeprowadzone szkolenia bhp. W końcu bhp to podstawa w każdym miejscu pracy. Nie może to być jednak szkolenie polegające jedynie na tym, że odczyta się pracownikom odpowiednie formułki i poprosi o podpisanie, iż zostali przeszkoleni. Z takiego szkolenia pracownicy powinni coś zapamiętać.

Jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie w miejscu pracy, to warto zdecydować się na outsourcing bhp. Z takiego rozwiązania korzysta coraz więcej firm i nie ma w tym nic dziwnego. Wynajęcie zewnętrznej firmy do przeszkolenia pracowników jest bowiem bardzo dobrym rozwiązaniem. Takiej firmie będzie bowiem zależeć na tym, żeby szkolenie zostało przeprowadzone profesjonalnie i osoby w nim uczestniczące byli z niego zadowoleni. Warto więc sprawdzić jakie firmy w naszej okolicy świadczą tego typu usługi. Z całą pewnością znajdzie się przynajmniej jedna, która przeszkoli naszych pracowników.

Najczęściej należą do nich: - przeprowadzanie szkolenia

W każdej firmie kwestie bezpieczeństwa oraz higieny pracy odgrywają bardzo ważną rolę. W związku z tym w polskim prawie pełno jest przepisów i zasad dotyczących BHP. Warto zadbać o przestrzeganie tych wymogów w przedsiębiorstwie. Istnieją dwa sposoby na zabezpieczenie swojej firmy w tym zakresie: zatrudnienie specjalistów na etat lub outsourcing bhp zapewniany przez wyspecjalizowaną zewnętrzną firmę.

Zadania i obowiązki realizowane przez firmę outsourcingową są regulowane przez umowę, którą podpisują obie strony. Najczęściej należą do nich:
- przeprowadzanie szkolenia BHP dla pracowników;
- dokonywanie analiz i ocen ryzyka zawodowego;
- zlecanie badań i pomiarów czynników pracy;
- reprezentowanie firmy przed Państwową Inspekcją Pracy i Państwową Inspekcją Sanitarną;
- analiza przyczyn ewentualnych wypadków oraz reprezentowanie przedsiębiorstwa w postępowaniach powypadkowych.

Największą zaletą outsourcingu usług związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy jest obniżenie kosztów pracodawcy. Takie rozwiązanie jest dużo bardziej opłacalne niż tworzenie kolejnego etatu.

Aby przeprowadzać szkolenia bhp należy wraz

Każda firma ma obowiązek korzystania z usług osoby posiadającej uprawnienia bhp. Przestrzeganie bezpieczeństwa i higieny pracy przez pracowników jest nie tylko nakazem prawnym, ale również zdroworozsądkowym podejściem i myśleniem właścicieli i dyrektorów. Nie tylko małym, ale coraz częściej również wielkim firmom, nie opłaca się zatrudnianie danego pracownika z uprawnieniami bhp, tylko na pojedyncze szkolenia bhp, prowadzone często kilka razy w roku. Dla takich firm świetnym rozwiązaniem jest outsourcing bhp, ponieważ zaspokaja wszelkie wymagania prawne co do szkolenia pracowników i obiektywnie analizuje bezpieczeństwo pracy w danej firmie. Aby przeprowadzać szkolenia bhp należy, wraz z rozwojem nowych technologii i powstawaniem nowych stanowisk pracy, cały czas podnosić swoją wiedzę i umiejętności. Dana firma, świadcząca outsourcing bhp, gwarantuje odpowiednią umową współpracy, wiedzę na temat wszelkich, najnowszych wymagań prawnych i wytycznych, potrzebnych do realizacji bezpiecznej pracy, bez względu na dziedzinę działania firmy.